Out Of Stock
Charger Li-Ion TOTAL TFCLI2001 20 V / 2 Ah - For battery TFBLI2001
TOTAL is a brand focused on top-quality, affordable tools, including the 18V Total TOCLI228180 lithium-ion battery charger.
Voltage Charger 20 V / 2 Ah
All of TOTAL's efforts are aimed at creating the TOTAL brand as a whole and, in particular, the TFCLI2001 20V lithium-ion charger to become a world-class tool specialist.
Paper box packing.
| Technical | |
| Power | 20 V |
| Type | Li-ion (Lithium-ion) |
| Features | Suitable for products TOTAL- TACLI2001, TDLI2002, TDLI2003, TIDLI2002, TIDLI20025, TIDLI2003, TDLI20021, TDLI20024, TIRLI2002, |
| Structure | |
| Weight | 0,4 kg |
| Nutrition | |
| Battery type | Li-ion (Lithium-ion) |
| Battery capacity | 2 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 110-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | Carton box |
-1280x853.jpg)



