Out Of Stock
Electric fret saw Total TS2045565 400W
- Lightweight and powerful TS2045565 Electric Jigsaw designed for cutting.
- It is used for cutting steel and wood.
- Its ergonomic body makes it easy to grip while working, and its rubberized grip dampens vibrations.
Spare parts:
Blade Holder Lifting TS2045565-SP-27
Bushing TS2045565-SP-23
Switch TS2045565-SP-32
- Power: 400 W
- No-load speed: 800 - 3000 rpm
- Cutting depth: steel - 6 mm, wood - 55 mm.
- Electronic vibration control
- Cutting angle: 0-45.
- Dust removal via adapter.
- The set includes a parallel guide, 1 pieces of wood blades, a key for fixing the blade, spare carbon brushes.
| Technical | |
| Power | 400 W |
| Type | Jigsaw |
| The maximum number of revolutions | 800 - 3000 rpm |
| Modes and Functions | cutting inclination: 0-45, adjustable speed, lock switch |
| Structure | |
| Work Material (Maximum drilling diameter) | Depth of cut` steel - 6 mm, plastic - 10 mm, wood - 55mm. |
| Body material | Aluminum, plastic |
| Weight | 3 kg |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240 V / 50-60 Hz |
| Cable length | 2 m |
| Set | |
| Packing | Carton box |
| In the set | parallel guide, wood blades 1 pcs, blade fixing key, spare carbon brushes. |
-1280x853.jpg)



