Abrasive device with a 20 Volt battery TOTAL TAPLI20151
- Brushless motor
- Voltage:20V
- No-load speed:2000-4500rpm
- Polishing pad diameter:150mm
- Variable speed control
Include:
- 1 Pcs polishing bonnet
- 1 Pcs 4.0Ah battery(TFBLI20021)
- 1 Pcs charger(
TFCLI2001 ) - Charge volts: 220-240V~50/60Hz
- Packed by canvas bag
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Type | Abrasive device with a 20 Volt battery |
| The maximum number of revolutions | 2000-4500 rpm |
| Features | 2000-4500 rpm |
| Structure | |
| Work Material (Maximum drilling diameter) | Polishing |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 4 A * h |
| Battery voltage | 4 A * h |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 110-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | 1 Pcs chargeռ(TFCLI2001) |
| Accumulator battery | 1 Pcs 4.0Ah battery(TFBLI20021) |
| Charger | 1 Pcs 4.0Ah battery(TFBLI20021) |
| In the set | Packed by canvas bag |
-1280x853.jpg)



