Discount
Out Of Stock
Cordless paint sprayer Total TSGLI2001 20 V
- Cordless paint sprayer TOTAL TSGLI2001 is used for uniform spraying of paintwork materials.
- The conveniently located start key provides easy tool control.
- Soft pads on the handle prevent the device from slipping out for comfortable operator work.
- The 800 ml tank facilitates long-term activity without refueling interruptions.
- Package includes: Paint container Paint cleaning needle․
- Not included: Charger, Battery․
Spare parts:
Motor TSGLI2001-SP-5
Switch TSGLI2001-SP-36
- Power: 20V․ 2A - 4A
- Performance. 0․6 l / min․
- Nozzle diameter։ 2․5 mm.
- Max. viscosity, DIN: 40.
- Purge pressure: 0.1-0.2 bar․
- Tank capacity։ 0․8 l.
- Weight. 2.2 kg.
- Warranty. 1 year
| Technical | |
| Type | Cordless paint sprayer |
| Features | Max.viscosity, DIN: 40. |
| Productivity | 0․6 l / min |
| Max pressure: | 0.1-0.2 bar |
| Structure | |
| Capacity L | 0․8 l |
| Diameter | Nozzle diameter։ 2․5 mm |
| Body material | Plastic |
| Weight | 2.2 kg |
| Size | 320x280x100 mm |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 A * h - 4 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 110-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | Carton box |
| Accumulator battery | Not |
| Charger | Not |
| In the set | The model does not include a battery and charger. Paint container Paint cleaning needle․ |
Tags:
Cordless paint spraye
-1280x853.jpg)



