TOTAL TOBPLI228120 Li-ion Battery 12V / 1.5 Ah
The TOTAL TOBPLI228120 rechargeable battery is characterized by the absence of a memory effect and lasts a very long time.
The battery has a rugged case.
Battery voltage: 12 V / 1,5 Ah
Continuous work time: 1 hour
Compatible with most Total models using 12 V batteries FOR CORDLESS DRILL TDLI228120, TDLI228120-1 & TIDLI228120
Paper box packing.
| Technical | |
| Power | 12 V |
| Type | Li-ion (Lithium-ion) |
| Features | Suitable for products TOTAL-ի TDLI228120, TDLI228120-1 and TIDLI228120 |
| Modes and Functions | Continuous work time: 1 hour |
| Structure | |
| Weight | 0,3 kg |
| Nutrition | |
| Battery type | Li-ion (Lithium-ion) |
| Battery capacity | 1.5 A * h |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery Charge Time | 2 hours |
| Battery charge | 220-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | Carton box |
-1280x853.jpg)



