Out Of Stock
Lithium-ion battery of 20 V / 2 A*h TOTAL TFBLI2001
Substitute Model:(Updated model) TFBLI20011.
The battery has a rugged case and LED battery indication.
Battery voltage: 20 V / 2 Ah
The battery also has a battery indicator
Compatible with most Total models using 20 V batteries
Paper box packing.
| Technical | |
| Power | 20 V |
| Type | Li-ion (Lithium-ion) |
| Features | Suitable for products TOTAL- TDLI20024 |
| Structure | |
| Weight | 0,45 kg |
| Nutrition | |
| Battery type | Li-ion (Lithium-ion) |
| Battery capacity | 2 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 2 hours |
| Battery charge | 220-240 V ~ 50/60 Hz |
| Features | LED battery level indicator |
| Set | |
| Packing | Carton box |
-1280x853.jpg)



