Discount
-37 %
Electric Hoist Total TLH1952 900 W
Spare parts:
Handle And Switch Components TLH1952-SP-55-58
- Power: 900 W.
- Voltages: 220-240v 50Hz.
- Lifting weight: 250 kg (single line) 500 kg (double line).
- Lifting height: 18 m (single line) 9 m (double line).
- Lifting speed: 8 m / min (single line) 4 m / min (double line).
- Rope thickness: 4 mm.
- There is an emergency switch.
- Weight. 16.185 kg.
- Warranty. 1 year.
| Technical | |
| Power | 900 W |
| Lifting height | 18m (single line) 9m (double line) |
| Lifting weight | 250kg (single line) 500kg (double line) |
| Lifting speed | 8 m / min (single line) 4 m / min (double line) |
| Type | Electric Hoist |
| Features | There is an emergency switch |
| Structure | |
| Thickness | Rope thickness: 4 mm. |
| Body material | Metal, plastic |
| Weight | 16.185 kg |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240v 50Hz |
| Cable length | 2 m |
| Set | |
| Packing | Plastic case |
Tags:
Electric Hoist
-1280x853.jpg)



