Vacuum cleaner Total TVC20258 2000 W
Spare parts:
HEPA Filter TVC20258-SP-13
Motor TVC20258-SP-40
Switch TVC20258-SP-48
- Voltage: 220-240V 50/60 Hz.
- Suction power: 260 - 330 W.
- Air consumption: 2.0 - 2.3 m3 / min.
- Vacuum pressure (kPa): more than 20 kPa.
- Multiple cyclone.
- Pure copper electric motor.
- Capacity: 2.5 liters.
- HEPA filter.
- Product size: 433x283x348 mm.
- With speed control function.
- With thermal fuse.
- With a soft start.
- 1.5 m flexible hose.
- Metal telescopic tube 79 cm.
- 1 PC. Plastic floor brush.
- 1 PC. Slotted nozzle.
- Small round brush 1pc.
- 1pc sofa (upholstery) brush.
- Weight: 6.6 kg.
- Warranty: 1 Years
| Technical | |
| Power | 2000 W |
| Type | Vacuum cleaner |
| Features | Multiple cyclone. Pure copper electric motor. HEPA filter. |
| Max pressure: | Vacuum pressure (kPa): more than 20 kPa |
| Modes and Functions | With speed control function. With thermal fuse. With a soft start. |
| Maximum air flow | Air consumption: 2.0 - 2.3 m3 / min |
| Engine type | Electric |
| Structure | |
| Capacity L | 2.5 liters. |
| Pressure | Suction power: 260 - 330 W |
| Body material | Metal, Plastic |
| Weight | 6,6 kg |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240V 50/60 Hz |
| Cable length | 4.8 m. |
| Set | |
| Packing | Carton box |
| Complete | 1.5 m flexible hose. Metal telescopic tube 79 cm. 1 PC. Plastic floor brush. 1 PC. Slotted nozzle. Small round brush 1pc. 1pc sofa (upholstery) brush. |
Tags:
Vacuum cleaner
, angle grinder
, Polishing machine
, Surface Grinder
, Eccentric sander
, AIR SANDER
,
-1280x853.jpg)



