Abrasive device with a 20 Volt battery TOTAL TAPLI2001
Spare parts:
Gearbox TAPLI2001-SP-11
Rotor TAPLI2001-SP-18
- Part of the TOTAL P20S lithium-ion battery tool range
- BL motor (coal free motor)
- LCD screen for speed adjustment
- Without charger and batteries
- Voltage (V): 20
- No load load: 500-2800 / min
- Tread diameter: Φ 150mm
- Axis: M14
- Weight: 3 kg.
Battery spreader TAPLI2001 TOTAL | 20V | without charger and batteries plate diameter 150 mm Motor BL (motor without coal)
Part of the TOTAL P20S lithium-ion battery tool range
BL motor (coal free motor)
LCD screen for speed adjustment
Without charger and batteries ․
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Type | Abrasive device with a 20 Volt battery |
| The maximum number of revolutions | 500-2800 rpm |
| Features | Two-component handle. Brushless Motor |
| Structure | |
| Work Material (Maximum drilling diameter) | Polishing |
| Weight | 3kg |
| Spindle Thread | M 14 |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 A * h - 4 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 110-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | Carton box |
| Accumulator battery | Not |
| Charger | Not |
| In the set | The model does not include a battery and charger. Supplied accessories: included Additional handle, flange wrench, With abrasive grinding disc 1pc. |
-1280x853.jpg)



