Out Of Stock
Li-ion angle polisher 20V TOTAL TAPLI2002
Spare parts:
Gearbox TAPLI2002-SP-24
Stator TAPLI2002-SP-30
Rotor TAPLI2002-SP-29
- Part of the TOTAL P20S lithium-ion battery tool range
- BL motor (coal free motor)
- LCD screen for speed adjustment
- Without charger and batteries
- Voltage (V): 20
- No load load: 2000-4800 / min
- Tread diameter: Φ 125mm
- Axis: M14
- Weight: 2.2 kg.
Battery spreader TAPLI2002 TOTAL | 20V | without charger and batteries plate diameter 125 mm Motor BL (motor without coal)
Part of the TOTAL P20S lithium-ion battery tool range
BL motor (coal free motor)
LCD screen for speed adjustment
Without charger and batteries ․
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Type | Li-ion angle polisher 20V |
| The maximum number of revolutions | 2000-4800 rpm |
| Features | Two-component handle. Brushless Motor |
| Structure | |
| Work Material (Maximum drilling diameter) | Polishing |
| Dimensions | 40cm x 17cm x 15cm |
| Weight | 2.2kg |
| Spindle Thread | M 14 |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 A * h - 4 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 110-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | Carton box |
| Accumulator battery | Not |
| Charger | Not |
| In the set | The model does not include a battery and charger. Supplied accessories: included Additional handle, flange wrench, With abrasive grinding disc 1pc. |
-1280x853.jpg)



