Discount
Out Of Stock
Electric Rotary Hammer TOTAL TH308266-2 / SDS Plus / 800W / 2,5 J / + Key Less Chuck 13 mm
Spare parts:
Switch TH308266-2-SP-31
Stator TH308266-2-SP-26
Rotor TH308266-2-SP-21
Switch Contact TH308266-2-SP-29
Spur Gear TH308266-2-SP-12-4
Carbon Brushes TH308266-2-SP-30-4
- WITH 3 SDS-PLUS DRILLS
- INPUT POWER : 800W
- NO-LOAD SPEED : 0-1200RPM
- IMPACT RATE :0-5300BPM
- IMPACT ENERGY : 2,5j
- MAX. DRILLING CAPACITY
- CONCRETE : 26MM
- STEEL : 13MM
- WOOD : 30MM
- 2 PCS CHISELS
- SDS PLUS CHUCK SYSTEM + Key Less Chuck 13 mm
| Technical | |
| Power | 800 W |
| Impact energy | 2.5 J |
| Type | Electric Rotary Hammer |
| Impact frequency | 0 - 5300 bpm |
| The maximum number of revolutions | 0 - 1200 rpm |
| Features | Air cooling. Two-component handle. Maximum sound / noise level 89 dB. Sound power - 100.1 dB |
| Modes and Functions | Reverse(electronic), Drilling (hammer drilling), Chiselling (impact without drilling), Drilling (no impact), engine brake, Auto shut off when overheating, |
| Engine type | Electric |
| Structure | |
| Work Material (Maximum drilling diameter) | 13 mm (steel) / 26 mm borer (concrete) / 30 mm (wood) |
| Type of Patron | SDS Plus (Steck Dreh Sitzt) + Key Less Chuck 2 - 13 mm |
| Size of the patron | 14 mm |
| Weight | 3.85 kg |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240 V ~ 50/60 Hz |
| Cable length | 2 meters |
| Set | |
| Packing | Plastic case |
| Drill | 3pcs hammer drill(size 6-8-10 mm) , 2pcs chisels |
| In the set | Accessories - 1 set of carbon brushes. 1pcs auxiliary handle. 1pcs depth gauge |
-1280x853.jpg)



