Lithium-Ion Impact Wrench 20V/850Nm TOTAL TIWLI20851
- Brushless motor.
- Square Drive: 1/2".
- Idle speed: 0-1600/0-2100/0-2400 rpm.
- Impact speed: 0-1500/0-1800/0-2200 bpm.
- Fastening Torque: 850 Nm.
- Torque when unscrewing the nut: 1000 Nm.
- Built-in LED work light.
- Includеs: 3 pcs. sockets (22, 24, 27mm).
- Packaged in a color box.
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Power | 20V. |
| Type | Li-ion impact wrench |
| Impact frequency | Impact speed: 0-1500/0-1800/0-2200 bpm. |
| Max torque | Fastening Torque: 850 Nm. Torque when unscrewing the nut: 1000 Nm. |
| The maximum number of revolutions | Idle speed: 0-1600/0-2100/0-2400 rpm. |
| Features | Air cooled for reliability; Two-component handle for easy handling; Square drive for easy tool change; Lightweight for continuous operation. |
| Engine type | Electric |
| Structure | |
| Type of Patron | 1/2 " square |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 - 4 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Set | |
| Packing | Packaged in a color box |
| Charger | 1 pc 220-240 V ~ 50/60 Hz |
| In the set | Includеs: 3 pcs. sockets (22, 24, 27mm). |
-1280x853.jpg)



