Discount
Out Of Stock
Digital Multimeter 4 TOTAL TMT475052
- TOTAL TMT475052 digital multimeter is designed to measure voltage, DC current and resistance.
- The results are displayed on the LCD with large numbers.
- The choice of the measurement range of values is carried out manually, it is enough to set the desired position of the multi-position switch.
- The presence of a backlight makes it easier to work in dimly lit places.
- Functions: Poetry indicator Screen lighting Ability to follow instructions.
- Digital Multimeter
- 10000 counts RMS display
- DC Voltage 99.99mV / 999.9mV / 9.999V / 99.9V / 1000V
- AC Voltage 99.99mV / 999.9mV / 9.999V / 99.9V / 750V
- DC current: 9.999mA99.99mA / 600.0mA; 9,999A
- AC current: 9.999mA99.99mA / 600.0mA; 9,999A
- Resistance: 99.99Ω / 999.9Ω / 9.999kΩ / 99.99kΩ / 999.9kΩ / 9.999MΩ; 99.99MΩ
- Non-contact voltage detection
- With less indication function of the battery
- Auto power off
- Packed by color box
| Technical | |
| DC voltage | DC Voltage 99.99mV / 999.9mV / 9.999V / 99.9V / 1000V |
| AC voltage | AC Voltage 99.99mV / 999.9mV / 9.999V / 99.9V / 750V |
| DC current | DC current: 9.999mA99.99mA / 600.0mA; 9,999A |
| Type | Digital multimeter |
| AC current | AC current: 9.999mA99.99mA / 600.0mA; 9,999A |
| Capacitance | Capacitance 6nF / 60nF / 600nF / 6μF / 60μF / 600μF / 6mF / 60mF |
| Structure | |
| Weight | 0.25 kg |
| Set | |
| Packing | Cardboard box |
-1280x853.jpg)



