| Technical | |
| Power | 2200 W |
| Rotation frequency rpm | 3700 rpm/min |
| Type | Miter saw |
| Features | The saw is installed on the floor or on a work table. The saw blade diameter is 355 mm, the power is 2200 W, and the rotation speed is 3700 rpm. |
| Structure | |
| Disc diameter mm | 355 mm |
| Cutting depth at angle | Cutting width at an angle of 90 degrees: 100 mm. Cutting depth at an angle of 90 degrees: 100 mm. |
| Body material | Metal, plastic |
| Size | Blade size: 355 x 25.4 x 3 mm. |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240 V / 50-60 Hz |
| Cable length | 2 m |
| Set | |
| Packing | Packed by color box |
-1280x853.jpg)



