Out Of Stock
Li-ion Vacuum Cleaner 20V TOTAL TVLI2005E
- Voltage - 20V.
- Capacity - 20L.
- Vacuum pressure (kPa) - 8.0 kPa.
- Weight - 3.4 kg.
- Warranty - 1 Years.
- Metal tank.
- Flexible hose - 1.5m.
- Plastic three parts tube.
- 1pcs plastic floor brush.
- 1pcs crevice nozzle.
- 1pcs foam filter.
- 4pcs wheels.
Spare parts:
Motor TVLI2005E-SP-9
| Technical | |
| Type | Li-ion Vacuum Cleaner |
| Max pressure: | Vacuum pressure (kPa): 8 kPa |
| Engine type | Electric |
| Structure | |
| Capacity L | 20 l |
| Body material | Metal, Plastic |
| Weight | 3.4 kg |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 A * h - 4 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 110-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Packing | Packed by carton box. |
| Accumulator battery | Not |
| Charger | Not |
| In the set | Flexible hose - 1.5m. Plastic three parts tube. 1pcs plastic floor brush. 1pcs crevice nozzle. 1pcs foam filter. 4pcs wheels. |
-1280x853.jpg)



