Discount
-37 %
Inverter MMA/TIG Lift welding machine 200A IGBT TOTAL TW225089
- IGBT inverter technology
- Input voltage: 1~220-240/380-400V
- Phase: single
- Frequency: 50/60Hz
- Output current:
- 220-240V: 30-200A
- 380-400V: 30-250A
- Duty cycle: 250A@60%
- LCD screen
- With Lift TIG function
- With VRD function
- Accessories sold separately
- No-load voltage: 75/65V
- Max. output current: 250A
- Diameter of electrode: 1.6-5.0mm
- Anti-stick/Hot start/Arc-force
- Packed by carton box
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Power | 220-240V: 30-200A 380-400V: 30-250A |
| Type | Inverter MMA/TIG Lift welding machine 200A IGBT - - MMA - Manual Metal Arc. TIG - Tungsten Inert Gas. |
| Features | ARC-Force: Hot start. Anti-Stick. Stable arc. Built-in cable feeder. |
| Productivity | 250 A at 60% |
| Engine type | Electric |
| Structure | |
| Body material | Metal, Plastic |
| Size | Welding wire diameter(MMA): 1.6 - 5 mm. |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240 V ~ 50/60 Hz 380-400V ~ 50/60 Hz |
| Cable length | 2 meters |
| Set | |
| Packing | Carton box |
-1280x853.jpg)



