High pressure cleaner TOTAL WTGT11336 1600 W
- Voltage: 220-240V~50/60Hz
- Carbon brush motor
- Pure copper wire
- Input power: 1600W
- Max Pressure: 140Bar (2030PSI)
- Flow rate: 5.5L/min
- Auto stop system
Include:
- 1 Set water spray gun (
TGTSG026 ) - 1 Pcs 5m super flexible high pressure hose
- 1 Pcs water inlet screw
- Packed by color box
| Technical | |
| Power | 1600 W |
| Water consumption | 330 l / hour |
| Type | High pressure cleane |
| Features | The device is suitable for both home use and small car washes.The washing power is determined by the pressure developed by its pump. |
| Engine type | Electric |
| Structure | |
| Pressure | 140 bar. |
| Body material | Metal, plastic |
| Nutrition | |
| Nutrition | 220-240 V / 50-60 Hz |
| Cable length | 5 m. |
| Set | |
| Packing | Packed by color box |
| In the set | High pressure water gun Water pipe with a pressure of 5 m |
-1280x853.jpg)



