Discount
-37 %
Digital Multimeter 3 TOTAL TMT460013
- TOTAL TMT460013 digital multimeter is designed to measure voltage, DC current and resistance.
- The results are displayed on the LCD with large numbers.
- The choice of the measurement range of values is carried out manually, it is enough to set the desired position of the multi-position switch.
- The presence of a backlight makes it easier to work in dimly lit places.
- Functions: Poetry indicator Screen lighting Ability to follow instructions.
- Digital Multimeter
- 6000 counts RMS display
- DC Voltage 60mV / 600mV / 6V / 60V / 600V / 600V
- AC Voltage 60mV / 600mV / 6V / 60V / 600V / 600V
- DC Current 6000μA / 60mA / 600mA
- AC Current 6000μA / 60mA / 600mA
- Resistance 600Ω / 6kΩ / 60kΩ / 600kΩ / 6MΩ / 60MΩ
- Capacitance 6nF / 60nF / 600nF / 6μF / 60μF / 600μF / 6mF / 60mF
- Non-contact voltage detection
- With less indication function of the battery
- Auto power off
- Packed by color box
| Technical | |
| DC voltage | DC Voltage 60mV / 600mV / 6V / 60V / 600V / 600V |
| AC voltage | AC Voltage 60mV / 600mV / 6V / 60V / 600V / 600V |
| DC current | DC Current 6000μA / 60mA / 600mA |
| Type | Digital multimeter |
| AC current | AC Current 6000μA / 60mA / 600mA |
| Capacitance | Capacitance 6nF / 60nF / 600nF / 6μF / 60μF / 600μF / 6mF / 60mF |
| Structure | |
| Weight | 0.25 kg |
| Set | |
| Packing | Cardboard box |
-1280x853.jpg)



