Car maintenance lift (jack) TOTAL THCLP22401
THCLP22401 lift (jack) is used when performing repair and maintenance work on cars. There is a stable fixation at different height levels, which eliminates the overturning of the car.
- Maximum weight: 4 tons
- Engine power: 2.2 kW
- Electrical circuit: 380V
- Lifting time: 50 sec.
- Net Weight: 715 kg
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Power | 2.2 kW |
| Lifting speed | 50 seconds |
| Type | Car service crane (jack) |
| Features | There is a stable fixation at different height levels, which eliminates the overturning of the car. |
| Modes and Functions | Maximum weight: 4 t |
| Engine type | Electrical 380V |
| Structure | |
| Body material | metal |
| Weight | 715 kg |
-1280x853.jpg)



