Discount
-37 %
Cordless impact drill 20V /45 Nm TOTAL TIDLI201455
- Voltage: 20V.
- No-load speed: 0-400/0-1500rpm.
- Max impact rate: 22500bpm.
- Max torque: 45Nm.
- Steel chuck.
- Chuck capacity: 0.8-10mm(1/32-3/8").
- Torque settings: 18+1+1.
- Mechanical 2-speed gear.
- Spindle lock function.
- Battery and charger sold separately.
- Integrated LED work light.
- LED battery power indicator.
Included:
- 1 Pcs Cr-V 65mm bit.
- 3 Pcs masonry drill bits.
- Packed by color box.
| Technical | |
| Type | Cordless impact drill |
| The maximum number of revolutions | Maximum rotation speed: 0-400 / 0-1500 rpm. Max impact rate: 22500bpm. Maximum rotational force: 45 nm. |
| The strength of the maximum torque | 45 Nm. |
| Features | Torque settings 18+1+1(drilling). |
| Structure | |
| Size of the patron | 0.8 - 10 mm. |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Features | LED battery level indicator |
| Set | |
| In the set | 1 Pcs Cr-V 65mm bit. 3 Pcs masonry drill bits. |
-1280x853.jpg)



