Battery impact screwdriver TOTAL TIDLI201452
- Voltage: 20 V.
- Speed: 0-400 / 0-1500 rpm.
- Maximum number of beats: 22.500 beats per minute.
- Maximum rotation force: 45 nm.
- Cartridge capacity: 0.8-10 mm.
- Adjustment of the rotation force: 18+1+1.
- Mechanical two-speed transmission.
- Axial locking function.
- Voltage: 220-240 V ~50/60 Hz.
- Built-in working light.
- LED battery charging indicator.
- Warranty: 2 year.
Includes:
| Technical | |
| View | INDUSTRIAL |
| Type | Battery impact screwdriver |
| Impact frequency | 0 - 1500 bpm |
| The strength of the maximum torque | Screwdriver 45 Nm. |
| Features | Torque settings 18+1+1(drilling). |
| Structure | |
| Size of the patron | Drill - Screwdriver - 0.8 - 10 mm. |
| Nutrition | |
| Nutrition | From battery |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 A * h |
| Battery voltage | 20 V |
| Battery Charge Time | 1 hours |
| Battery charge | 220-240 V ~ 50/60 Hz |
| Set | |
| Accumulator battery | 2 PC |
| Charger | 1 pc |
| In the set | 2 2.0Ah batteries(TFBLI20011). 1 pc charger (TFCLI2001). 47 items. 3 stone drills. |
-1280x853.jpg)



